„Polish Open 2010” – podsumowanie

W sobotę 1 maja, w hali „KHS” Rokita w Brzegu Dolnym odbyła się trzecia edycja turnieju Taekwon-do, Polish Open 2010, jedyne wydarzenie w Ogólnopolskiej Organizacji Taekwon-do w całym roku.Wystartowało 62 zawodniów w tym 22 z KSW „Avasatare”. Z Ogólnopolskiej Organizacji Taekwondo przyjechało tylko 13 zawodników.

Nie otrzymaliśmy również, wcześniej obiecanego wsparcia merytorycznego i finansowego (zakup medali) od Ogólnopolskiej Organizacji Taekwon-do.Nie przyjechał również, pomimo wcześniejszych zapewnień, prezes Sławomir Gruszczyński.Niewielka, bo dziesięcioosobowa ekipa sędziów, ledwie wystarczała na rozegranie konkurencji na dwóch matach.

Dość licznie, jak na ekipę zagraniczną, reprezentowana była Republika Czeska, byli też zawodnicy z Węgier, a z Polski oprócz wyżej wymienionych, 10 zawodników z PUT Rawicza i Świdnika. Rozegranych zostało 20 konkurencji (układy, walki, techniki specjalne). Zawodnicy naszego klubu zdobyli dwa złote medale, pięć srebrnych i sześć brązowych.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Maciej Ługowski z „Dęblińskiej Szkoły Taekwon-do”, a najlepszą zawodniczką Nevludova Anna z „Škola Taekwon-do ITF Frýdek-Místek”. Zwycięzcy nagradzani byli, medalami, dyplomami, pamiątkowymi koszulkami, a za zajęcie I miejsca dodatkowo pucharem. Specjalne puchary otrzymali również: najlepsza zawodniczka, najlepszy zawodnik i najlepszy klub turnieju.

Dziękuję za pracę sędziowską moim zawodnikom: Kamilowi Uchnastowi i Krzysztofowi Skoczkowi. Szczególne podziękowania za pomoc w organizacji turnieju chciałem skierować do Milana Frąszczaka, który specjalnie na turniej przyleciał z Londynu (Wielka Brytania).

 

Brak możliwości komentowania.